Kurier doręcza przesyłkę kobiecie w maseczce

Badania wysyłkowe

Obecnie wiele badań diagnostycznych można wykonać z zastosowaniem próbek materiału biologicznego, które pacjent pobiera samodzielnie w domu (czy w innym dogodnym dla siebie miejscu). Zaletą tego sposobu wykonania badania jest duża oszczędność czasu oraz komfort Pacjenta.

Laboratorium Borlamed posiada wiele badań wysyłkowych w swojej ofercie.

Są to m.in. badania genetyczne – w tym:

– badania dotyczące genetycznych przyczyn niepłodności mężczyzn,

– badania genetycznego ryzyka nowotworów (rak piersi, rak prostaty),

– badania genetycznie uwarunkowanych zaburzeń metabolizmu (nietolerancja laktozy, nietolerancja fruktozy, nietolerancja glutenu (celiakia), zaburzenia metabolizmu żelaza (hemochromatoza),

– genetycznie uwarunkowana szybkość metabolizmu kofeiny,

– genetyczne badania w celu ustalenia ojcostwa (dla celów prywatnych),

Badania wysyłkowe

– badania genetycznie uwarunkowanych predyspozycji do zakrzepicy/ zatorowości (trombofilia, nadkrzepliwość) związanych m. in. z ryzykiem poronień i innych nieprawidłowości w czasie ciąży i z ryzykiem chorób układu sercowo-naczyniowego (zawał serca, udar mózgu, zakrzepica),

– badania predyspozycji do innych zaburzeń uwarunkowanych genetycznie (m.in. zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczyca)

Wśród badań wysyłkowych oferujemy również badania zakażeń pasożytniczych przewodu pokarmowego oraz badania infekcji dróg moczowo-płciowych (tzw. infekcje urogenitalne, infekcje intymne).

Jak można zamówić wykonanie badania wysyłkowego?

Zajrzyj na naszą stronę: https://borlamed.pl/zamow-badanie/, na której cała procedura jest opisana krok po kroku.

Obawiasz się, że nie potrafisz materiału pobrać samodzielnie?

Niepotrzebnie. Po zamówieniu badania otrzymasz na swój adres korespondencyjny lub do wskazanego przez Ciebie paczkomatu niezbędne materiały wraz ze szczegółową instrukcją pobrania materiału.

Czy będziesz musiał/ musiała zapłacić za przesyłkę?

Do ceny badania wysyłkowego doliczamy opłatę w wysokości 20zł. W ten cenie mieści się:

  1. Wysyłka zestawu pobraniowego z laboratorium do Pacjenta
  2. Przesyłka zwrotna z pobranym materiałem
Badania wysyłkowe

Jak przebiega wysłanie materiału do laboratorium?

Po tym jak dokonasz wyboru badania oraz opłaty za badanie laboratorium prześle do Ciebie zestaw pobraniowy wraz z instrukcją pobrania materiału, a także kopertę do przesyłki zwrotnej pobranego materiału. Pobrany materiał umieszczasz w kopercie/pudełku styropianowym, kontaktujesz się z pracownikiem laboratorium i uzgadniasz najlepszy dla Ciebie termin oraz miejsce odbioru materiału.

Jak długo mogę przechowywać pobrany materiał przed wysłaniem do laboratorium?

DNA, który znajduje się na wymazówkach użytych do pobrania materiału z błony wewnętrznej policzka, jest bardzo trwały i może być użyty do badań nawet po kilku latach przechowywania – jednak zalecamy aby pobrany wymaz przesłać do laboratorium w ciągu kilku-kilkunastu dni od pobrania. Pamiętaj jednak o tym, aby go przechowywać w suchym, zacienionym miejscu (promienie UV powodują degradację DNA).

W przypadku wymazów z dróg moczowo-płciowych – są one pobierane na specjalne podłoże eNAT, które chroni DNA do 4 tygodni w temperaturze pokojowej lub w temperaturze 4°C (lodówka) i do 6 miesięcy w temperaturze -20°C (zamrażarka). Dlatego pobrany wymaz może być bezpiecznie przechowywany przez nawet długi okres czasu – trzeba pamiętać, aby próbki były przechowywane w zacienionym miejscu (promienie UV powodują degradację DNA).

W jaki sposób można odebrać wynik badania?

Badania wysyłkowe

Wynik pobierasz samodzielnie w wersji elektronicznej na stronie internetowej laboratorium www.borlamed.pl, w zakładce “odbierz wynik”.

Można też otrzymać papierową wersję wyniku – należy w tym celu zaznaczyć na formularzu zlecenia badania odpowiednią pozycję.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Szczegółowe informacje można uzyskać pisząc na adres e-mail: laboratorium@borlamed.pl lub kontaktując się telefonicznie: 534 630 468 lub 536 947 487