Diagnostyka alergii

Diagnostyka alergii

Łzawiące oczy, wodnisty katar, uczucie piasku pod powiekami – to najczęstsze objawy towarzyszące alergii.

Według danych WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) 30-40% ludzi na świecie cierpi na alergię.

Testy alergologiczne służą do oznaczenia swoistych przeciwciał klasy IgE obecnych we krwi, skierowanych przeciwko konkretnym alergenom wywołującym reakcje alergiczne. Ocena swoistych przeciwciał jest ważnym narzędziem diagnostycznym przy podejrzeniu alergii IgE-zależnej.

Testy alergologiczne wykonywane w Laboratorium BORLAMED obejmują badania pojedynczych alergenów oraz profili alergologicznych (kilkadziesiąt alergenów), a także badania molekularne (do 300 alergenów).

W testach alergologicznych u pacjenta badane są także reakcje krzyżowe alergenów za pomocą markera CCD, co pozwala lekarzowi na precyzyjną interpretację wyniku i postawienie właściwej diagnozy.

Testy na alergię z krwi nie wymagają odstawiania leków antyhistaminowych. Są bezpieczne dla pacjenta, ponieważ nie styka się on z potencjalnie groźnym dla niego alergenem, który może wywołać niepożądane reakcje, często o silnym charakterze. Testy na alergię z krwi można wykonywać od 6. miesiąca życia.

Zaletą testów wykonywanych z krwi jest to, że do ich wykonania nie musisz odstawiać leków sterydowych i przeciwhistaminowych które przyjmujesz! Do badania nie trzeba być na czczo.

Pod numerem telefonu  536 947 487 chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą badań alergologicznych: https://borlamed.pl/alergologia/

Zapraszamy też do polubienia naszego profilu na Facebook: https://fb.watch/fn3o52nLGg/