dr n. med. Piotr Borkowski – konsultacje z lekarzem specjalistą – NOWOŚĆ!

dr n. med. Piotr Borkowski – konsultacje z lekarzem specjalistą – NOWOŚĆ!

dr n. med. Piotr Borkowski – konsultacje z lekarzem specjalistą – NOWOŚĆ!

Nazywam się Piotr Karol Borkowski, jestem lekarzem specjalistą pierwszego stopnia z chorób wewnętrznych i drugiego stopnia z chorób zakaźnych, ultrasonografistą, doktorem nauk medycznych.
Przez ponad 20-ścia lat pracowałem w Klinice Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych WUM, gdzie diagnozowaliśmy i leczyliśmy z powodzeniem choroby odzwierzęce, pasożytnicze oraz przywożone z tropików. Odkąd oddział IX Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie wraz Kliniką zostały zlikwidowane pewna część pacjentów wymagająca pomocy specjalisty nie znajduje satysfakcjonującej oferty w placówkach NFZ – zapraszam więc do siebie.
Na tej stronie znajdziecie Państwo informację o tym jakimi chorobami zajmuje się w prywatnej praktyce i jak się ze mną skontaktować.

Szczególnie duże doświadczenie mam i chętnie leczę zakaźne i pasożytnicze choroby tylnego odcinka oka: toksoplazmozę oczną, toksokarozę oczną, zapalenia siatkówki powodowane wirusami z rodziny Herpes. Nie zajmuje się infekcjami rogówki.

Blizny siatkówki w ocznej toksoplazmozie.
Równie chętnie zajmuje się wszelkimi chorobami pasożytniczymi ludzi. Mam duże doświadczenie w bąblowicy jedno i wielokomorowej, wągrzycy, toksokarozie, pasożytach przewodu pokarmowego, dirofilariozie, larwie skórnej wędrującej.
Jako specjalista chorób zakaźnych z ponad 20-sto letnim doświadczeniem podstawową moją działalnością usługową są porady w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia ambulatoryjnego wszystkich chorób zakaźnych osób dorosłych, w tym również boreliozy (zaznaczam, że nie jestem zwolennikiem metod leczenia ILADS). Pracę doktorską traktującą o leczeniu ocznej toksoplazmozy pod kierownictwem prof. Zdzisława Dziubka obroniłem w 2003 roku.

Aby umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami telefonicznie:

Tel. 534 630 468 (w godz. 8:00 – 17:00) lub wypełnij formularz kontaktowy