Diagnostyka alergii

Badania alergiczne, wykonywane z krwi, umożliwiają wykrycie uczuleń na różnego rodzaju czynniki alergizujące. Każdy czynnik (m.in. roztocza kurzu domowego czy też sierść pupila) rozpoznany jako nieznany dla układu odpornościowego organizmu może przyczynić się do wystąpienia alergii. W Laboratorium Borlamed profesjonalnie wykonujemy testy alergiczne z krwi, których cena jest bardzo korzystna. Jesteśmy tu zarówno dla dzieci oraz niemowląt, które ukończyły już 6 miesięcy, jak i dorosłych – nasza oferta skierowana jest do wszystkich pacjentów! Zapewniamy, że proponowane przez nas testy są w pełni bezpieczne.

Testy alergiczne – diagnostyka

Nie ma co ukrywać, że problem nawracających alergii dotyczy sporej części populacji. Jedną z najważniejszych kwestii jest więc prawidłowa diagnostyka polegająca na zebraniu przez lekarza (alergologa lub dermatologa) wywiadu o objawach oraz dolegliwościach pacjenta. W kolejnym etapie zostają przeprowadzone testy alergiczne z krwi – w Laboratorium Borlamed można poddać się testom typu profil alergologiczny, za pomocą których jednorazowo bada się wiele alergenów. Służą one do oznaczenia swoistych przeciwciał klasy IgE obecnych we krwi i skierowanych przeciwko konkretnym alergenom, wywołującym reakcje alergiczne.

Diagnostyka jest dedykowana wszystkim osobom zmagającym się z różnorakimi objawami alergii. U pacjenta bada się m.in. reakcje krzyżowe alergenów za pomocą markera CCD – umożliwia to lekarzowi dokładną interpretację wyniku, a także postawienie dobrej diagnozy. Co ciekawe, dostępne w naszej ofercie testy na alergię wcale nie są drogie – ich cena jest naprawdę atrakcyjna. Warto dodać, że, aby je wykonać, nie wymaga się odstawienia leków antyhistaminowych.

Oferta testów do diagnostyki alergii