Badania alergiczne z krwi

Badania alergiczne z krwi umożliwiają wykrycie uczuleń na różnego rodzaju czynniki alergizujące. Każdy czynnik (m.in. roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, mleko czy też sierść pupila) rozpoznany jako nieznany dla układu odpornościowego organizmu może przyczynić się do wystąpienia alergii. W Laboratorium Borlamed profesjonalnie wykonujemy testy alergiczne z krwi. Takie badania nie wymagają specjalnej diety ani odstawienia leków przeciwalergicznych, co jest konieczne w przypadku testów skórnych. Wystarczy jedynie pobranie próbki krwi, która zostanie następnie poddana analizie laboratoryjnej. Nie ma przeciwwskazań do wykonania takich badań; mogą być one przeprowadzone m.in. u kobiet w ciąży, u małych dzieci czy u wszystkich osób, u których z różnych przyczyn nie można wykonać testów skórnych.

Jak działają testy z krwi na alergie?

Test z krwi na alergie to jedna z metod diagnostycznych, która polega na badaniu poziomu skierowanych przeciwko różnym alergenom przeciwciał klasy IgE w surowicy krwi. Pozwala na określenie poziomu immunoglobulin oraz identyfikację alergenów, na które organizm reaguje nieprawidłowo. Dzięki temu lekarz może przepisać odpowiednie preparaty farmakologiczne oraz zaproponować zmiany w diecie i stylu życia, które pozwolą na zmniejszenie objawów alergii. Dzięki tym badaniom możliwe jest wykrycie nawet niewielkich ilości przeciwciał IgE, co pozwala na wczesną diagnozę i skuteczne leczenie alergii.

Testy na alergie u dzieci

Testy na alergie u dzieci są niezwykle ważnym narzędziem w diagnostyce oraz leczeniu chorób alergicznych. U małych pacjentów może jednak nie być łatwo przeprowadzić takie badania. Klasyczne testy skórne bywają trudne lub niemożliwe do wykonania, a ponadto powodują znaczny dyskomfort. Nie dają również tak dokładnych wyników, jak testy z krwi. Dobrym rozwiązaniem może być wykonanie pakietu badań z profilu pediatrycznego. Obejmuje on testy z krwi, które umożliwiają identyfikację reakcji alergicznej na wiele alergenów wziewnych i pokarmowych podczas jednego badania. Wymagają jednorazowego pobrania krwi, a wyniki dostępne są już po kilku dniach.

Testy na alergie pokarmowe – cena

Testy na alergie pokarmowe to badania, które pozwalają zidentyfikować, na które produkty spożywcze organizm reaguje nieprawidłowo. Tego rodzaju uczulenia są coraz częściej rozpoznawane, dlatego też rośnie zainteresowanie badaniami umożliwiającymi ich wykrycie. Cena testu na alergie pokarmowe zależy m.in. od wybranej metody badania oraz ilości analizowanych przeciwciał. W naszym laboratorium dostępny jest pakiet tego rodzaju testów – profil pokarmowy – w konkurencyjnej cenie. Badania wykonujemy zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci już od szóstego miesiąca życia.

Testy alergologiczne – diagnostyka alergii

Problem nawracających alergii dotyczy dużej części populacji. Jedną z najważniejszych kwestii jest więc prawidłowa diagnostyka, polegająca na zebraniu przez lekarza (alergologa, dermatologa czy lekarza medycyny rodzinnej) wywiadu o objawach oraz dolegliwościach pacjenta. W kolejnym etapie zostają przeprowadzone testy alergiczne z krwi – w Laboratorium Borlamed można poddać się testom typu profil alergologiczny, za pomocą których badanych jest jednocześnie wiele alergenów. Służą one do oznaczenia swoistych przeciwciał klasy IgE obecnych we krwi i skierowanych przeciwko konkretnym alergenom, wywołującym reakcje alergiczne.

Oferta testów do diagnostyki alergii