Testy na pasożyty

Oferujemy testy na pasożyty, a także szereg innych badań pomocnych przy diagnozowaniu infekcji układu pokarmowego. Dolegliwości dotyczące przewodu pokarmowego dotykają coraz liczniejsze grono osób. Do najczęściej zgłaszanych przez pacjentów objawów należą: biegunki, bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, kolki jelitowe i gazy. Przyczyn tego typu dolegliwości może być wiele, m.in.: nieprawidłowa dieta, alergie i nadwrażliwości pokarmowe, a także nieprawidłowy skład mikroflory jelit, zakażenia bakteryjne i pasożytnicze. Aby określić podłoże infekcji układu pokarmowego, warto wykonać odpowiednie badania laboratoryjne. Oferowane przez nas testy wykorzystywane są m.in. w diagnostyce schorzeń trzustki, żołądka i jelit, zakażeń bakteryjnych, chorób zapalnych i metabolicznych. Wykonujemy również testy różnicujące alergie i nietolerancje pokarmowe.

TESTY NA PASOŻYTY

Pasożyt (z języka greckiego parásitos, oznaczający „spożywającego przy stole innego”) to organizm, który żyje na lub w ciele żywiciela i otrzymuje od niego pożywienie. Według CDC (ang. Centers for Disease Control and Prevention) istnieją trzy główne klasy pasożytów, które mogą wywoływać choroby u ludzi: pierwotniaki, robaki (m.in. nicienie, tasiemce) i pasożyty zewnętrzne[1]. Parazytozy przewodu pokarmowego są jednymi z najczęstszych chorób na świecie. Choć dotyczą one w szczególności krajów tropikalnych i subtropikalnych, to w zwiększonej obecnie skali podróży do krajów Trzeciego Świata – turystycznie i zawodowo – oraz masowej imigracji ludności do krajów Europy Zachodniej i Środkowej, problem zakażeń pasożytniczych dotyka coraz częściej również mieszkańców Europy, w tym Polski.

Z powodu rosnącej liczby przypadków parazytoz przy stwierdzeniu dolegliwości układu pokarmowego kluczową sprawą jest badanie na obecność pasożytów. Pasożyty znajdujące się w organizmie mogą doprowadzić do poważnych uszkodzeń poszczególnych organów, co w konsekwencji będzie skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Badania w kierunku pasożytów przeprowadzone we wczesnym stadium pozwalają na podjęcie skutecznego leczenia i wyeliminowania patogenów z organizmu. Nasze laboratorium wykonuje testy na pasożyty takie jak przywry, tasiemce, nicienie i wiele innych. Dzięki zastosowaniu metod molekularnych testy charakteryzują się dużą dokładnością i krótkim czasem oczekiwania na wyniki. Właściwa identyfikacja czynnika wywołującego dolegliwości jest niezwykle istotna dla wdrożenia prawidłowej terapii.

BADANIE NA PASOŻYTY WARSZAWA – TESTY, CENA, PRZEBIEG

Wszystkie badania wykonywane w laboratorium Borlamed są realizowane zgodnie z najwyższymi standardami jakościowymi oraz wymaganiami medycznymi. Oferujemy badania kału na obecność pasożytów, w tym glisty ludzkiej, oraz infekcji bakteryjnych, a także inne testy, które mogą pomóc w wykryciu przyczyn dolegliwości układu pokarmowego. Wyniki analiz uzyskuje się w ciągu kilku dni lub szybciej, jeśli jest to konieczne. Laboratorium oferuje również różne pakiety badań, które pozwalają na kompleksową diagnostykę infekcji układu pokarmowego.

Oferujemy testy na pasożyty w konkurencyjnej cenie, w szczególności przy wyborze pakietu badań. Istnieje możliwość przeprowadzenia diagnostyki bez wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z naszej oferty badań wysyłkowych, a wyślemy do Państwa zestaw do pobierania próbek wraz z instrukcją ich pobrania. Materiał do analizy przesyłają Państwo do naszego laboratorium, a wyniki można uzyskać poprzez bezpieczną platformę lub drogą mailową. Więcej informacji znaleźć można w opisie każdego z dostępnych zestawów. Badanie na pasożyty (diagnostykę) przeprowadzają nasi wyspecjalizowani diagności – zawsze na najwyższym poziomie.

[1] https://www.cdc.gov/parasites/about.html