Lekarze specjaliści w Laboratorium BORLAMED

Profesor Andrzej Kochański – specjalista genetyki klinicznej i laboratoryjnej, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 2019-2021 profesor Kochański był konsultantem krajowym w dziedzinie genetyki klinicznej.
Profesor Andrzej Kochański specjalizuje się w genetycznie uwarunkowanych chorobach układu nerwowego, takich jak: autyzm dziecięcy, niepełnosprawność intelektualna, polineuropatie, choroby neurodegeneracyjne, genetycznie uwarunkowane choroby mięśni, ataksje rdzeniowo-móżdżkowe, parapareza spastyczna. Ponadto profesor prowadzi konsultacje genetyczne dla par z niepowodzeniami rozrodu, jak również dla pacjentów z problemami genetycznie uwarunkowanych chorób układu krążenia.
Dr Musabbir M. Mian – doktor nauk medycznych, specjalista II stopnia w dziedzinie chorób zakaźnych. Studia medyczne ukończył w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (WUM). Po skończeniu stażu dyplomowego, rozpoczął studia doktoranckie oraz specjalizację w dziedzinie chorób zakaźnych. W 1996 r. był stypendystą Swedish Institute. Wieloletni pracownik naukowy WUM. Obecnie prowadzi specjalistyczną praktykę lekarską. Pochodzi z Bangladeszu. Od 1990 r. jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej. Opracował i od wielu lat z powodzeniem stosuje metodę pulsacyjną leczenia boreliozy.
Zakres działalności: leczenie boreliozy (różne stadia choroby) i innych chorób zakaźnych (np. pasożytniczych)


dr n. med. Piotr Borkowski – lekarz specjalista pierwszego stopnia z chorób wewnętrznych i drugiego stopnia z chorób zakaźnych, ultrasonografista.
Przez ponad 20-ścia lat pracował w Klinice Chorób Odzwierzęcych i Tropikalnych WUM, gdzie diagnozował i leczył choroby odzwierzęce, pasożytnicze oraz przywożone z tropików.
Szczególnie duże doświadczenie posiada w leczeniu zakaźnych i pasożytniczych chorób tylnego odcinka oka – toksoplazmozy ocznej, toksokarozy ocznej, zapaleń siatkówki powodowanych wirusami z rodziny Herpes, a także innych chorób pasożytniczych ludzi – bąblowicy jedno i wielokomorowej, wągrzycy, toksokarozy, pasożytów przewodu pokarmowego, dirofilariozy, larwy skórnej wędrującej. Nie zajmuje się natomiast infekcjami rogówki.