Infekcje intymne

Infekcje intymne

Schorzenia układu moczowo-płciowego są stosunkowo powszechnie występującą dolegliwością.

Dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niemal 75% kobiet cierpi na nie w swoim życiu przynajmniej raz.

Chorobotwórcze drobnoustroje mogą zaatakować osobno układ moczowy lub płciowy, często jednak zdarza się, że z racji bliskiego położenia narządów tych układów, mamy do czynienia z infekcją ich obu.

Schorzenia te są najczęściej wywoływane przez bakterie, grzyby czy wirusy.

Dolegliwości nie zawsze są spowodowane zaniedbaniami higienicznymi, często dotykają osoby z obniżoną odpornością, nadmiernie dbające o higienę, mogą też być przenoszone drogą płciową.

Najbardziej charakterystycznymi objawami schorzeń układu moczowo płciowego są: ból podbrzusza i podczas oddawania moczu, a także poczucie ciągłej potrzeby skorzystania z toalety. W przypadku dolegliwości takich jak zakażenie bakteryjne lub grzybicze – świąd i pieczenie sromu bądź prącia oraz upławy.

W przypadku, kiedy chory jest aktywny seksualnie, może być wymagane leczenie obojga partnerów, aby nie dopuścić do wzajemnego zakażania się. Niestety, zdarza się, że tego typu dolegliwości mają charakter nawracający i konieczna jest długotrwała terapia.

Laboratorium BORLAMED posiada w ofercie wiele badań pozwalających na wykrycie infekcji, co umożliwia podjęcie skutecznego leczenia.

Nie wiesz jakie badania wykonać ?

zadzwoń: 536 947 487

napisz: laboratorium@borlamed.pl

lub przyjedź: ul. Nasturcjowa 6, Warszawa

Testy i badania uro-genital | Borlamed